DPA120100-P5/R-TC
CUI Inc.
Product No:
DPA120100-P5/R-TC
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DPA120100-P5/R-TC.
DPA120100-P5/R-TC Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DPA120100-P5/R-TC Specification
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 12 W
Region Utilized North America
Voltage - Input 120VAC
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension -
Voltage - Output 12VAC
Operating Temperature -
Current - Output (Max) 1A