Home / AC AC Wall Adapters / DPA120020-P12/R-SZ
minImg
DPA120020-P12/R-SZ
CUI Inc.
Product No:
DPA120020-P12/R-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DPA120020-P12/R-SZ.
DPA120020-P12/R-SZ Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DPA120020-P12/R-SZ Specification
Mfr CUI Inc.
Form Wall Mount
Series -
Package Bulk
Efficiency -
Input Type Fixed Blade
Cord Length -
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 2 W
Product Status Obsolete
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Region Utilized North America
Voltage - Input 120VAC
Output Connector Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension -
Voltage - Output 12VAC
Operating Temperature -
Current - Output (Max) 200mA