Home / Oscillators / DOT050F-019.44M
minImg
DOT050F-019.44M
Connor Winfield
Product No:
DOT050F-019.44M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
In Stock : 305
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DOT050F-019.44M.
DOT050F-019.44M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DOT050F-019.44M Specification
Mfr Connor Winfield
Type TCXO
Output LVCMOS
Series DOT050F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 19.44 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppb
Height - Seated (Max) 0.270" (6.86mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 10mA