Home / Oscillators / DOCAT050F-010.0M
minImg
DOCAT050F-010.0M
Connor Winfield
Product No:
DOCAT050F-010.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
In Stock : 45
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DOCAT050F-010.0M.
DOCAT050F-010.0M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DOCAT050F-010.0M Specification
Mfr Connor Winfield
Type OCXO
Output LVCMOS
Series DOCAT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 10 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppb
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C