Home / Racks / DN-19SRV-26U-SW-N
minImg
DN-19SRV-26U-SW-N
Assmann WSW Components
Product No:
DN-19SRV-26U-SW-N
Description:
SERVER CABINET 19" 26U BLACK
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DN-19SRV-26U-SW-N.
DN-19SRV-26U-SW-N Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DN-19SRV-26U-SW-N Specification
Mfr Assmann WSW Components
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Type Cabinet Rack
Color Black
Style Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Series DIGITUS®
Weight 244 lbs (110.7 kg)
Package Box
Features Cable Entry Systems, Removable Sides
Material Metal, Steel
Ventilation Back, Sides, Top
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Mounting Rails Two Pair
Product Status Obsolete
Number of Units 26U
Dimensions - Panel -
Dimensions - Overall 39.370" L x 23.620" W x 52.680" H (1000.00mm x 599.95mm x 1338.07mm)