DLA-12D3-EX
CITEL
Product No:
DLA-12D3-EX
Manufacturer:
CITEL
Description:
12V DATALINE SPD FOR CLASS 1, DI
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DLA-12D3-EX.
DLA-12D3-EX Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DLA-12D3-EX Specification
Mfr CITEL
Form Base + Module
Type -
Series -
Package Bulk
Features -
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Approval Agency UL
Number of Poles 2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 20 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 10 kA
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 72VDC