DIRT220A
Crouzet
Product No:
DIRT220A
Manufacturer:
Crouzet
Description:
CONTROL RLY CURRENT 220VAC DIN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DIRT220A.
DIRT220A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DIRT220A Specification
Mfr Crouzet
Type Current Sensing AC
Series IR.T
Circuit SPDT (1 Form C)
Package Bulk
Delay Time 0.1 Sec ~ 10 Sec
Trip Range 0.035 ~ 7.07A AC, 0.05 ~ 10A AC
Output Type Relay
Trip Status Energized High
Mounting Type DIN Rail
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 220VAC
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Contact Rating @ Voltage 10A @ 250VAC
DIRT220A Datasheet:
pdf.png
DIRT220A FAQ
1. How to purchase DIRT220A from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for DIRT220A?
3. How to ensure that DIRT220A of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of DIRT220A accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for DIRT220A?
8. How to obtain technical support information for DIRT220A, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from DIRT220A in time?
DIRT220A Related Parts
RFQ
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 24VAC 2-500MA -/-
RFQ
- - rohs.png CONTROL RELAY VOLTGE 20-80VAC/DC -/-
- - rohs.png CONTROL RELAY VOLTG 90-270VAC/DC -/-
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 48VAC 2-500MA -/-
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 24VDC 2-500MA -/-