DFM-20-25-P-A-GF
Festo Corporation
Product No:
DFM-20-25-P-A-GF
Manufacturer:
Festo Corporation
Description:
GUIDED DRIVE
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DFM-20-25-P-A-GF.
DFM-20-25-P-A-GF Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DFM-20-25-P-A-GF Specification
Mfr Festo Corporation
Type Linear Actuator
Series DFM
Weight -
Package Bulk
Features -
Operation Double Acting
Construction Guided Cylinder
Shaft Detail -
Stroke Length 0.984" (25.00mm)
Product Status Active
Connection Method M5
Operating Pressure 29 ~ 145 PSI (2 ~ 10 bar)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C