D0M0F55-150-362-2445N
Bansbach easylift
Product No:
D0M0F55-150-362-2445N
Manufacturer:
Bansbach easylift
Description:
STANDARD GAS SPRING
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for D0M0F55-150-362-2445N.
D0M0F55-150-362-2445N Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
D0M0F55-150-362-2445N Specification
Mfr Bansbach easylift
Type Gas Spring
Series -
Package Bag
Features CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
Operation -
Cushioning -
Reset Time -
Technology Pneumatic
Reset Force -
Stroke Length 5.906" (150.00mm)
Product Status Active
Actuation Force 549.69lbf (2445.0N)
Impact Velocity -
Length - Extended 14.252" (362.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 60°C