Home / Oscillators / CVHD-950-100.000
minImg
CVHD-950-100.000
Crystek Corporation
Product No:
CVHD-950-100.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
In Stock : 1687
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CVHD-950-100.000.
CVHD-950-100.000 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CVHD-950-100.000 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type VCXO
Output CMOS
Series CVHD-950
Package Strip
Ratings -
Function -
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 25mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm