Home / Oscillators / CVHD-037X-122.88
minImg
CVHD-037X-122.88
Crystek Corporation
Product No:
CVHD-037X-122.88
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ CMOS
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CVHD-037X-122.88.
CVHD-037X-122.88 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CVHD-037X-122.88 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type VCXO
Output CMOS
Series CVHD-037X
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 122.88 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 15mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm