CVCO55CC-2837-2967
Crystek Corporation
Product No:
CVCO55CC-2837-2967
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
VCO 2902MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CVCO55CC-2837-2967.
CVCO55CC-2837-2967 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CVCO55CC-2837-2967 Specification
Mfr Crystek Corporation
Height 0.220" (5.59mm)
Series CVCO55
Icc Max 35mA
Package Strip
Power (dBm) 3 ±2
Package / Case 16-QFN, Variant
Product Status Active
Frequency Range 2837 ~ 2967MHz
Pushing (MHz/V) 2
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency - Center 2902MHz
Tuning Voltage (VDC) 0.3 V ~ 4.7 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C