CVCO55CC-1623-1678
Crystek Corporation
Product No:
CVCO55CC-1623-1678
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
VCO 1650.5MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CVCO55CC-1623-1678.
CVCO55CC-1623-1678 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CVCO55CC-1623-1678 Specification
Mfr Crystek Corporation
Height 0.220" (5.59mm)
Series CVCO55
Icc Max 25mA (Typ)
Package Strip
Power (dBm) 3 ±3
Package / Case 16-QFN, Variant
Product Status Active
Frequency Range 1623 ~ 1678MHz
Pushing (MHz/V) 1
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency - Center 1650.5MHz
Tuning Voltage (VDC) 0.3 V ~ 4.7 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C