CTSB28BK110-L
3M
Product No:
CTSB28BK110-L
Manufacturer:
3M
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 112LB 28"
In Stock : 439
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CTSB28BK110-L.
CTSB28BK110-L Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CTSB28BK110-L Specification
Mfr 3M
Color Black
Width 0.280" (7.11mm)
Series -
Package Bag
Features Weather Resistant
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Stainless Steel 304
Shelf Life 60 Months
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Bundle Diameter 7.99" (203.00mm)
Length - Actual 2.292' (698.50mm)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Tensile Strength 112 lbs (50.80 kg)
Base Product Number CTSB
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Length - Approximate 27.5"
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
CTSB28BK110-L FAQ
1. How to purchase CTSB28BK110-L from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for CTSB28BK110-L?
4. Are the price and inventory display of CTSB28BK110-L accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for CTSB28BK110-L?
9. What should I do if I do not receive technical support from CTSB28BK110-L in time?
CTSB28BK110-L Related Parts
43206
RFQ
- - rohs.png CBL TIE LOCKING NAT 175LBS 3.08' -/-
RFQ
- - rohs.png CBL TIE LOCKING BLK 175LBS 3.08' -/-
- - rohs.png CBL TIE LOCKING NAT 175LBS 4' -/-
- - - CBL TIE LOCKING NAT 120LBS 1.25' -/-
- - rohs.png CBL TIE LOCKING NATURAL 8" -/-