CTPTF-7802EP13
Central Technologies
Product No:
CTPTF-7802EP13
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
77.4UH SMD POE POWER TRANSFORMER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CTPTF-7802EP13.
CTPTF-7802EP13 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CTPTF-7802EP13 Specification
Mfr Central Technologies
Type For DC/DC Converters
Style -
Series CTPTF
Package Tray
Footprint 0.689" L x 0.551" W (17.50mm x 14.00mm)
Frequency 200kHz
Applications Power Over Ethernet (PoE)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Intended Chipset -
Size / Dimension -
Voltage - Primary 33 ~ 57V
Voltage - Auxiliary -
Voltage - Isolation 1500Vrms
Chipset Manufacturer -
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance @ Frequency 77.4µH