CT5HTF-495
Central Technologies
Product No:
CT5HTF-495
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
TRI TUNED TNBLE BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CT5HTF-495.
CT5HTF-495 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CT5HTF-495 Specification
Mfr Central Technologies
Ripple 1dB
Series CT5HTF
Package Bulk
Bandwidth 20 MHz
Selectivity 25dB (+50MHz) 30dB (-50MHz)
Mounting Type Through Hole
Insertion Loss 4dB
Product Status Active
Frequency - Center 495 MHz