CT12P-25S400-4
Challenge Electronics
Product No:
CT12P-25S400-4
Manufacturer:
Challenge Electronics
Description:
BUZZER PIEZO 3V 12X12MM SMD
In Stock : 1994
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CT12P-25S400-4.
CT12P-25S400-4 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CT12P-25S400-4 Specification
Mfr Challenge Electronics
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Duration -
Frequency 4kHz
Input Type Peak-Peak Signal
Technology Piezo
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Port Location Top
Voltage Range 25V
Operating Mode -
Product Status Active
Approval Agency -
Voltage - Rated 3 V
Current - Supply 1mA
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL) 70dB @ 3V, 10cm