CT0603CTF-16NJ
Central Technologies
Product No:
CT0603CTF-16NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CT0603CTF-16NJ.
CT0603CTF-16NJ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CT0603CTF-16NJ Specification
Mfr Central Technologies
Type Wirewound
Series ct0603ctf
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Inductance 16 nH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 175mOhm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 3.1GHz