CSM2F-7036-L050J02
Bourns Inc.
Product No:
CSM2F-7036-L050J02
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
SHUNTMETRIC 7036 L050 5% 36W TC5
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CSM2F-7036-L050J02.
CSM2F-7036-L050J02 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CSM2F-7036-L050J02 Specification
Mfr Bourns Inc.
Type Shunt, Battery
Series CSM2F-7036
Package Bag
Tolerance ±5%
Resistance 50 µOhms
Composition -
Applications Automotive AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 50W
Product Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 170°C
Temperature Coefficient ±150ppm/°C