CS7R3204-27-TS-G
Canaan Semiconductor Pty Ltd
Product No:
CS7R3204-27-TS-G
Package:
SOT-23-5L
Description:
Low Dropout Regulator
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CS7R3204-27-TS-G.
CS7R3204-27-TS-G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CS7R3204-27-TS-G Specification
Mfr Canaan Semiconductor Pty Ltd
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Control Features Current Limit
Current - Output 250mA
Protection Features Current Limit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 140°C
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 100mA
Current - Supply (Max) 70 µA
Supplier Device Package SOT-23-5L
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V