CR4620-500
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR4620-500
Description:
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CR4620-500.
CR4620-500 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CR4620-500 Specification
Mfr CR Magnetics Inc.
Type Average RMS AC Voltage Transducer
Output 4 ~ 20mA
Series CR4600
Package Bulk
Accuracy 0.5%
Isolation 2500VDC
Input Range 0 ~ 500VAC
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Supply 24VDC
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature 0°C ~ 60°C