Home / Monitor - Relay Output / CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I
minImg
CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
Description:
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I.
CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CR4395-EH-120-101-X-CD-ELR-I Specification
Mfr CR Magnetics Inc.
Type Current Sensing AC
Series CR4395
Circuit SPDT (1 Form C)
Package Bulk
Delay Time No Delay
Trip Range 10 ~ 100A AC
Output Type Relay
Trip Status Energized High
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Supply 120VAC
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Contact Rating @ Voltage 20A @ 240VAC