CP9040335H
CUI Devices
Product No:
CP9040335H
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
PELTIER, 40 X 40 X 3.35 MM, 9 A,
In Stock : 63
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CP9040335H.
CP9040335H Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CP9040335H Specification
Mfr CUI Devices
Height 3.35mm
Series CP90H
Package Box
Features Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th 79.0W @ 27°C
Resistance 1.29 Ohms
Current - Max 9 A
Voltage - Max 15.4 V
Product Status Active
Delta Tmax @ Th 70°C @ 27°C
Number of Stages 1
Size / Dimension Square - 40.00mm L x 40.00mm W