CP854705-2
CUI Devices
Product No:
CP854705-2
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
PELTIER, 40 X 40 X 7.05 MM, 8.5
In Stock : 252
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CP854705-2.
CP854705-2 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CP854705-2 Specification
Mfr CUI Devices
Height 7.05mm
Series CP85-2
Package Box
Features Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th 51.6W @ 27°C
Resistance 1.65 Ohms
Current - Max 8.5 A
Voltage - Max 16.1 V
Product Status Active
Delta Tmax @ Th 85°C @ 27°C
Number of Stages 2
Size / Dimension Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Operating Temperature 80°C