CO-058BNCX200-050
Amphenol Cables on Demand
Product No:
CO-058BNCX200-050
Description:
CBL ASSY BNC PLUG TO PLUG 50'
In Stock : 31
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CO-058BNCX200-050.
CO-058BNCX200-050 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CO-058BNCX200-050 Specification
Mfr Amphenol Cables on Demand
Color Black
Style BNC to BNC
Length 600.0" (15.2m) 50.0'
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-58
1st Connector BNC Plug
2nd Connector BNC Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number CO-058BNCX
Operating Temperature -40°C ~ 85°C