CMR04F910GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR04F910GODM
Description:
CAP MICA 91PF 500V RADIAL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CMR04F910GODM.
CMR04F910GODM Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CMR04F910GODM Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series CMR
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±2%
Capacitance 91 pF
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C