CLD4MA2D230
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CLD4MA2D230
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
COND LEVEL 4+1 MULIT FUNC DIN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CLD4MA2D230.
CLD4MA2D230 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CLD4MA2D230 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Type High/Low Level
Series CL
Package Box
Features Adjustable Sensitivity
Output Type Relay
Sensitivity 250Ohm ~ 500kOhm
Contact Form SPST-NO (1 Form A), SPDT (1 Form C)
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Voltage - Supply 230VAC
Termination Style Screw Terminal
Base Product Number CLD4M
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Contact Rating @ Voltage 8A @ 250VAC