CGD60TE220V
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CGD60TE220V
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
DSSOLR(7SEG) TUNNEL EXT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CGD60TE220V.
CGD60TE220V Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CGD60TE220V Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series CGD
Package Box
Features Manual Reset, Test Button
Function Multiple
Delay Time 0 ~ 60s
Trip Range 5 ~ 60A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 220VAC
Termination Style Screw Terminal
Base Product Number CGD60
Operating Temperature -25°C ~ 70°C