CG-PDHV82W-PCBA
Coolgear
Product No:
CG-PDHV82W-PCBA
Manufacturer:
Coolgear
Description:
ChargeIT! Mini 82W USB Type-C PD
In Stock : 6
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CG-PDHV82W-PCBA.
CG-PDHV82W-PCBA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CG-PDHV82W-PCBA Specification
Mfr Coolgear
Type Open Frame
Series ChargeIT!
Weight -
Package Bulk
Features -
Charge Time -
Power - Max 82W
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Cells 1
Voltage - Input 12 ~ 24VDC
Size / Dimension 1.93" L x 1.78" W x 0.52" H (49.00mm x 45.20mm x 13.20mm)
Battery Cell Size -
Battery Chemistry Mobile Devices
Termination Style USB C Receptacle
Voltage - Nominal 5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Charge Current - Max 3A, 4.2A
Operating Temperature 0°C ~ 55°C