Home / USB Cables / CG-30SL1AC-1M
minImg
CG-30SL1AC-1M
Coolgear
Product No:
CG-30SL1AC-1M
Manufacturer:
Coolgear
Description:
20IN. USB TYPE-C TO A DUAL SCREW
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CG-30SL1AC-1M.
CG-30SL1AC-1M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CG-30SL1AC-1M Specification
Mfr Coolgear
Color Black
Length 3.25' (990.6mm)
Series CG-30SL1AC
Package Bulk
Features 2 Screw Locks
Shielding Shielded
Wire Gauge 22 AWG, 30 AWG
Configuration C Male to A Male
Transfer Rate 5Gbps
Product Status Active
Specifications USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
CG-30SL1AC-1M Datasheet:
pdf.png
CG-30SL1AC-1M FAQ
1. How to purchase CG-30SL1AC-1M from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for CG-30SL1AC-1M?
4. Are the price and inventory display of CG-30SL1AC-1M accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for CG-30SL1AC-1M?
9. What should I do if I do not receive technical support from CG-30SL1AC-1M in time?
CG-30SL1AC-1M Related Parts
5FTABMINI
5FTABMINI
RFQ
- - rohs.png 5FT. USB 2.0 A TO MINI-B (5-PIN) -/-