CDV30EK510FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CDV30EK510FO3
Description:
MICA
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CDV30EK510FO3.
CDV30EK510FO3 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CDV30EK510FO3 Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series CDV30
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±1%
Capacitance 51 pF
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 kV
Size / Dimension -
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C