Home / Washers / CDM-238207CS
minImg
CDM-238207CS
Century Spring Corp
Product No:
CDM-238207CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Description:
DISC O=0.906, I=0.323, T=0.0276
In Stock : 1053
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CDM-238207CS.
CDM-238207CS Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CDM-238207CS Specification
Mfr Century Spring Corp
Type Flat
Series -
Package Box
Plating -
Material Steel
Thickness 0.028" (0.70mm)
Product Status Active
Diameter - Inside 0.323" (8.20mm)
Diameter - Outside 0.906" (23.01mm)