CD46CNC10PP
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CD46CNC10PP
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR PROX CAPACITIVE 10MM MOD
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CD46CNC10PP.
CD46CNC10PP Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CD46CNC10PP Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series CD
Package Box
Indicator LED
Shielding Shielded
Output Type PNP-NC/NO, 3-Wire
Sensor Type Capacitive
Package / Case Module
Product Status Active
Material - Body Plastic
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Voltage - Supply 10V ~ 36V
Termination Style Cable Leads
Ingress Protection IP68
Response Frequency 10Hz
Base Product Number CD46CNC10
Operating Temperature -20°C ~ 80°C