CD30FD103FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CD30FD103FO3F
Description:
CAP MICA 10000PF 1% 500V RADIAL
In Stock : 109
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CD30FD103FO3F.
CD30FD103FO3F Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CD30FD103FO3F Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series CD30
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±1%
Capacitance 10000 pF
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C