Home / Oscillators / CCSO-914X-250.000
minImg
CCSO-914X-250.000
Crystek Corporation
Product No:
CCSO-914X-250.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC SO 250.0000MHZ SNWV SMD
In Stock : 103
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CCSO-914X-250.000.
CCSO-914X-250.000 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CCSO-914X-250.000 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type SO (SAW)
Output Sine Wave
Series CCSO
Package Strip
Ratings -
Function -
Frequency 250 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.210" (5.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 35mA