Home / Coaxial Cables (RF) / CCSMA2-MM-SS402-72
minImg
CCSMA2-MM-SS402-72
Crystek Corporation
Product No:
CCSMA2-MM-SS402-72
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 6'
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CCSMA2-MM-SS402-72.
CCSMA2-MM-SS402-72 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CCSMA2-MM-SS402-72 Specification
Mfr Crystek Corporation
Color Blue
Style SMA to SMA
Length 72.0" (1.8m) 6.0'
Series -
Package Bag
Features Shielded, Stainless Steel
Cable Type 4.14mm OD Coaxial Cable
1st Connector SMA Plug, Right Angle
2nd Connector SMA Plug, Right Angle
Product Status Active
Frequency - Max 18 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Operating Temperature -45°C ~ 85°C