Home / Oscillators / CCPD-033-50-156.250
minImg
CCPD-033-50-156.250
Crystek Corporation
Product No:
CCPD-033-50-156.250
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
In Stock : 2012
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CCPD-033-50-156.250.
CCPD-033-50-156.250 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CCPD-033-50-156.250 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series CCPD-033
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA