CB184P-25
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
CB184P-25
Description:
CIRCUIT BREAKER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CB184P-25.
CB184P-25 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
CB184P-25 Specification
Mfr Eaton - Bussmann Electrical Division
Series CB184P
Package Bulk
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Poles 1
Voltage Rating - DC 42 V
Current Rating (Amps) 25A
Illumination Voltage (Nominal) -
CB184P-25 FAQ
1. How to purchase CB184P-25 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for CB184P-25?
3. How to ensure that CB184P-25 of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of CB184P-25 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for CB184P-25?
8. How to obtain technical support information for CB184P-25, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from CB184P-25 in time?
CB184P-25 Related Parts
RFQ
- - rohs.png CIR BRKR THERMAL 20A 24VDC PUSH -/-