Home / Oscillators / C3291-12.352
minImg
C3291-12.352
Crystek Corporation
Product No:
C3291-12.352
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC XO 12.3520MHZ HCMOS TTL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for C3291-12.352.
C3291-12.352 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
C3291-12.352 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type XO (Standard)
Output HCMOS, TTL
Series C3291
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 12.352 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 60mA