C0603NP0100FGTS
ICM
Product No:
C0603NP0100FGTS
Manufacturer:
ICM
Description:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0201
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for C0603NP0100FGTS.
C0603NP0100FGTS Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
C0603NP0100FGTS Specification
Mfr ICM
Series C0603NP0_S
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C