BULK-RPT-PVC-12
USA Sealing
Product No:
BULK-RPT-PVC-12
Description:
PVC Plastic Rectangular Tube - 3
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BULK-RPT-PVC-12.
BULK-RPT-PVC-12 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
BULK-RPT-PVC-12 Specification
Mfr USA Sealing
Color Gray
Shape Tube (Rectangular)
Width 0.750" (19.05mm)
Length 12.000" (304.80mm)
Series -
Package Tape & Box (TB)
Features -
Material PVC
Thickness 0.060" (1.52mm)
Product Status Active
Operating Temperature -29°C ~ 60°C