BTFW10R-3RD7LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
BTFW10R-3RD7LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN RCPT 10POS R/A TIN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BTFW10R-3RD7LF.
BTFW10R-3RD7LF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BTFW10R-3RD7LF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)
Series BTFW
Package Tray
Features Board Lock
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Tin
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.299" (7.60mm)