BTFW10R-3RBTAE1LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
BTFW10R-3RBTAE1LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN RCPT 10POS R/A SMD GOLD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BTFW10R-3RBTAE1LF.
BTFW10R-3RBTAE1LF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BTFW10R-3RBTAE1LF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)
Series BTFW
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide, Solder Retention
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.299" (7.60mm)