Home / Fuses / BP/ATC-20ID
minImg
BP/ATC-20ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
BP/ATC-20ID
Description:
FUSE AUTO 20A 32VAC 1=5 PCS
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BP/ATC-20ID.
BP/ATC-20ID Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BP/ATC-20ID Specification
Mfr Eaton - Bussmann Electrical Division
Color Yellow
Series ATC®
Package Bulk
Fuse Type Automotive
Mounting Type Requires Holder
Response Time -
Package / Case Blade, ATO/ATC
Product Status Active
Approval Agency UR
Size / Dimension 0.760" L x 0.207" W x 0.492" H (19.30mm x 5.25mm x 12.50mm)
Voltage Rating - AC 32 V
Current Rating (Amps) 20 A
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
BP/ATC-20ID Datasheet:
pdf.png
BP/ATC-20ID FAQ
1. How to purchase BP/ATC-20ID from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for BP/ATC-20ID?
4. Are the price and inventory display of BP/ATC-20ID accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for BP/ATC-20ID?
9. What should I do if I do not receive technical support from BP/ATC-20ID in time?
BP/ATC-20ID Related Parts
RFQ
- - rohs.png FUSE CERM 250MA 440VAC 3AB 3AG -/-
RFQ
- - rohs.png FUSE CERM 500MA 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 2A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 3A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 7A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 5A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 1A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 10A 440VAC 3AB 3AG -/-
- - rohs.png FUSE CERAMIC 15A 440VAC 3AB 3AG -/-