BN-LG13Y3R0MYB
Bourns Inc.
Product No:
BN-LG13Y3R0MYB
Description:
THERMISTOR NTC ICL 13MM 3 OHM
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BN-LG13Y3R0MYB.
BN-LG13Y3R0MYB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BN-LG13Y3R0MYB Specification
B25/75 -
Series BN-LG13Y
Package Bag
Power - Max 3.2 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 13mm
Product Status Active
B Value Tolerance -
Length - Lead Wire 0.94" (24.00mm)
Resistance Tolerance ±20%
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Resistance in Ohms @ 25°C 3