BN-LG10Y121MYB
Bourns Inc.
Product No:
BN-LG10Y121MYB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
THERMISTOR NTC ICL 10MM 120 OHM
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BN-LG10Y121MYB.
BN-LG10Y121MYB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BN-LG10Y121MYB Specification
Mfr Bourns Inc.
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
Series BN-LG10Y
Package Bag
Power - Max 2.3 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
B Value Tolerance -
Length - Lead Wire 0.94" (24.00mm)
Resistance Tolerance ±20%
Operating Temperature -40°C ~ 170°C
Resistance in Ohms @ 25°C 120