BN-LG08Y7R0MYB
Bourns Inc.
Product No:
BN-LG08Y7R0MYB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
THERMISTOR NTC ICL 8MM 7 OHM
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BN-LG08Y7R0MYB.
BN-LG08Y7R0MYB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BN-LG08Y7R0MYB Specification
Mfr Bourns Inc.
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
Series BN-LG08Y
Package Bag
Power - Max 2 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8mm
Product Status Active
B Value Tolerance -
Length - Lead Wire 0.94" (24.00mm)
Resistance Tolerance ±20%
Operating Temperature -40°C ~ 170°C
Resistance in Ohms @ 25°C 7