BMT1201H8.5F-02
BeStar Technologies, Inc.
Product No:
BMT1201H8.5F-02
Description:
BUZZER MAGNETIC 1.5V 12MM TH
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BMT1201H8.5F-02.
BMT1201H8.5F-02 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BMT1201H8.5F-02 Specification
Mfr BeStar Technologies, Inc.
Series BMT
Package Box
Ratings -
Frequency 2.048kHz
Technology Magnetic
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Port Location Top
Voltage Range 1 ~ 3.5V
Product Status Active
Voltage - Rated 1.5 V
Current - Supply 15mA
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Ingress Protection -
Base Product Number BMT1201
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Sound Pressure Level (SPL) 85dB @ 1.5V, 10cm
BMT1201H8.5F-02 Datasheet:
pdf.png
BMT1201H8.5F-02 FAQ
1. How to purchase BMT1201H8.5F-02 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for BMT1201H8.5F-02?
4. Are the price and inventory display of BMT1201H8.5F-02 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for BMT1201H8.5F-02?
9. What should I do if I do not receive technical support from BMT1201H8.5F-02 in time?
BMT1201H8.5F-02 Related Parts
HCM2505B
HCM2505B
BeStar Technologies, Inc.
RFQ
- - rohs.png BUZZER MAGNETIC 5V 25MM TH 1994/Box
HPS22A
HPS22A
RFQ
- - rohs.png BUZZER PIEZO 9V 22MM SMD 385/Box