BK/CB123-20HB
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
BK/CB123-20HB
Description:
CIRCUIT BREAKER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BK/CB123-20HB.
BK/CB123-20HB Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
BK/CB123-20HB Specification
Mfr Eaton - Bussmann Electrical Division
Series CB123-HB
Package Bulk
Breaker Type -
Illumination None
Actuator Type Push to Reset
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Poles 1
Voltage Rating - DC 28 V
Current Rating (Amps) 20A
Illumination Voltage (Nominal) -
BK/CB123-20HB FAQ
1. How to purchase BK/CB123-20HB from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for BK/CB123-20HB?
4. Are the price and inventory display of BK/CB123-20HB accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for BK/CB123-20HB?
9. What should I do if I do not receive technical support from BK/CB123-20HB in time?
BK/CB123-20HB Related Parts
RFQ
- - rohs.png CIR BRKR THERMAL 20A 24VDC PUSH -/-