BDE-MP2652P7N32
BDE Technology
Product No:
BDE-MP2652P7N32
Manufacturer:
BDE Technology
Description:
RF TXRX MOD BLUETOOTH RF PAD SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BDE-MP2652P7N32.
BDE-MP2652P7N32 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
BDE-MP2652P7N32 Specification
Mfr BDE Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Protocol Bluetooth v5.0, Thread, Zigbee
Data Rate 2Mbps
Frequency 2.4GHz
Modulation FSK
Memory Size 704kB Flash, 144kB RAM
Sensitivity -104dBm
Antenna Type RF PAD
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 42-SMD Module
Power - Output 20dBm
Product Status Active
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Serial Interfaces ADC, GPIO, I²C, SPI, UART
RF Family/Standard Bluetooth, ZigBee
Utilized IC / Part CC2652P7
Current - Receiving 6.4mA
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Transmitting 7.3mA ~ 101mA